Transdev zamówił 64 FLIRT-y

Transdev zamówił 64 FLIRT-y

13 listopada 2018 | Źródło: Stadler
PODZIEL SIĘ

Stadler skonstruuje, zbuduje i dostarczy 64 elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT do eksploatacji na liniach S-Bahn Hannover na zlecenie spółki Transdev.

Fot. Stadler

Spółka Transdev wygrała ogólnoeuropejski przetarg na obsługę szybkiej kolei miejskiej S-Bahn Hannover. Z końcem 2021 r. spółka zależna Transdev Nordwestbahn przejmie eksploatację S-Bahn na dwunastu liniach wokół stolicy Dolnej Saksonii. Poza 13 istniejącymi już pojazdami będzie ona korzystać z 64 nowych FLIRT-ów produkcji Stadlera. Wartość zamówienia na zakup pojazdów to około 320 mln euro. Transdev będzie tym samym dysponować w Niemczech taborem łącznie 100 pojazdów serii FLIRT w różnych konfiguracjach i z różnym  wyposażeniem.

Trójczłonowe pociągi dla S-Bahn Hannover o długości 68 metrów każdy. W monitorowanej na całej powierzchni strefie pasażerskiej przewidziano 397 miejsc, w tym 180 siedzących. Zespoły trakcyjne FLIRT mają jasne wnętrza, są bezstopniowe na całej długości i wyposażone w toaletę przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W obszernych strefach wielofunkcyjnych będzie można przewieźć do dwunastu rowerów, przewidziano także miejsce na duże bagaże i wózki dziecięce. Pojazdy są wyposażone w gniazda do ładowania rowerów elektrycznych i miejsca dla wózków inwalidzkich zgodnie z TSI PRM.

Pojazdy będą poruszać się z prędkością maksymalną 160 km/h.
PODZIEL SIĘ