Mennica Polska zarobi 21 mln zł na biletomatach dla TW

Mennica Polska zarobi 21 mln zł na biletomatach dla TW

15 listopada 2018 | Autor: AB | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Tramwaje Warszawskie podpisały z notowaną na GPW spółką Mennica Polska umowę na leasing co najmniej 583 biletomatów z opcją na dostawę kolejnych 178 urządzeń w przyszłości. Urządzenia zamontowane w pojazdach będą obsługiwały tylko płatności bezgotówkowe.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Do tej pory stołęczne tramwaje były wyposażone w ok. 200 biletomatów. Nowe urządzenia zostaną zainstalowane za rok. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, opiewa na prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł. Montaż wszystkich biletomatów zakończy się w drugiej połowie 2019 roku. TW zagwarantowały sobie w umowie z Mennicą Polską możliwość zamówienia kolejnych 178 biletomatów do nowych pojazdów.

– Jest to związane z naszymi planami zakupu kolejnych tramwajów, na które ogłosiliśmy przetarg. To co liczy się teraz to sprawna produkcja i instalacja biletomatów oraz ich niezawodność – mówi Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

TW oraz dostawca biletomatów udowadniają, że pasażerowie chcą płacić za bilety bezgotówkowo, ponieważ 58 proc. Polaków ma kartę płatniczą, a odsetek ten wzrasta wśród mieszkańców dużych miast, gdzie karty debetowe czy kredytowe ma 75 procent mieszkańców.

– Najważniejszą zmianą wiążącą się z wprowadzeniem nowych biletomatów do warszawskich tramwajów jest akceptacja nowych metod płatności. Warszawiacy będą mogli bez problemu kupić bilet między innymi za pomocą karty płatniczej oraz smartfonów obsługujących technologię HCE/NFC. Krótko mówiąc, będą mogli zapłacić za przejazd środkami płatniczymi, które na co dzień trzymają w portfelu lub w kieszeni – twierdzi Grzegorz Zambrzycki, prezes spółki Mennica Polska.

Dodaje on, że Warszawa jako prawdziwa europejska metropolia coraz częściej porównywana jest do takich miast jak Berlin czy Londyn. Nieodłącznym elementem sprawnie funkcjonujących miast jest transport publiczny, który ułatwia życie ich mieszkańcom, a nie stanowi przeszkody w realizacji codziennych obowiązków. – Dziś po raz kolejny stajemy przed możliwością wsparcia komunikacji miejskiej naszymi rozwiązaniami i cieszymy się, że już wkrótce pasażerowie warszawskich tramwajów będą mogli korzystać z naszych unowocześnionych biletomatów. – podsumowuje Zambrzycki.

Dostawcą usług, umożliwiających płatność kartą oraz narzędziami mobilnymi, będzie Mastercard.

PODZIEL SIĘ