RŻD przedstawiły pierwszy skład dużych prędkości

RŻD przedstawiły pierwszy skład dużych prędkości

21 listopada 2018 | Autor: DA
PODZIEL SIĘ

Koleje rosyjskie (RŻD) zaprezentowały na wystawie Transport Rosji 2018 koncepcję pierwszego rosyjskiego pociągu dużych prędkości. Skład będzie eksploatowany na linii szybkiego ruchu Moskwa - Kazań, której budowa ma się rozpocząć w 2019 roku.

Fot. Youtube

Producent taboru, którego koncepcja została przedstawiona, będzie wybrany w przetargu. Zespół trakcyjny będzie się składał z 12 wagonów. Prędkość maksymalna pociągu ma wynosić 360 km/h. Najszybsze do tej pory składy kursujące po torach w Rosji (produkcji Siemensa) mają prędkość 250 km/h.

Pojazd będzie odporny na warunki zimowe i upały (konstrukcja wykonana do eksploatacji od – 50 do plus 40 stopni Celsjusza).

W pociągu będzie pięć wagonów klasy turystycznej, cztery klasy ekonomicznej i po jednym klasy pierwszej oraz klasy biznes. W składzie będzie też wagon bistro. Łączna liczba miejsc w pociągu to 682 nie licząc 40 w wagonie-bistro.

W wagonach klasy turystycznej będzie po 85 foteli w układzie 3+2 z możliwością obracania ich w kierunku jazdy. W wagonach pierwszej klasy fotele będą rozkładane do pozycji leżącej.

PODZIEL SIĘ