Kończą się prace na linii z Cieszyna do Zebrzydowic

Kończą się prace na linii z Cieszyna do Zebrzydowic

26 listopada 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły na linii Cieszyn - Zebrzydowice podstawowe prace. W grudniu od nowego rozkładu jazdy podróż na tej trasie skróci się poniżej 30 min. Na inwestycję przewidziano 24,4 mln zł ze środków PLK. W przyszłym roku planowana jest przebudowa peronów w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach.

Fot. Abraham, Wikimedia Commons

Miedzy Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniono tor na bezstykowy, zastosowano też betonowe podkłady. Remont obejmuje 5 obiektów inżynieryjnych. Efektem prac będą krótsze podróże. Dzięki  zwiększeniu  prędkości  na szlaku z 20/40 km/h do 60 km/h, od nowego rozkładu jazdy (09.12.2018) pociągi pasażerskie pojadą  24 min., czyli o 8 min krócej niż przed pracami. Dzięki nowym torom zmniejszy się oddziaływanie linii na otoczenie. 

Na linii kursują 4 pary pociągów pasażerskich (2 relacje Katowice – Cieszyn i 2 relacje Czechowice Dziedzice – Cieszyn ). 

Finał wszystkich robót planowany jest do 31 grudnia 2018 r. Wykonawca dokończy prace m.in. na 10 przejazdach kolejowo - drogowych. W 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują jeszcze na linii remont 2 obiektów inżynieryjnych oraz przebudowę peronów w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Usprawnienie wywozu ładunków z terenu Górnego Śląska na obszarze działania Zakładu Linii Kolejowych Sosnowcu na liniach kolejowych nr 90 i141 – roboty torowe i na liniach nr 90,141,93,137,138,164, - roboty na obiektach inżynieryjnych”.  

 

PODZIEL SIĘ