Rewitalizacja linii z Opola do Nysy na półmetku

Rewitalizacja linii z Opola do Nysy na półmetku

29 listopada 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Niedawno zakończono prace na odcinku Szydłów – Łambinowice. W marcu rozpocznie się przebudowa toru na odcinku od Łambinowic do Nysy.

Fot. PKP PLK

Na trasie Opole – Nysa zrewitalizowanych zostało już 29 km z 48 km. Wczoraj został włączony do ruchu 14-km odcinek linii Szydłów – Łambinowice. W Szydłowie został przebudowany wiadukt kolejowy. Z nowych peronów mogą korzystać podróżni m.in. w Opolu Chmielowicach, Komprachcicach, Tułowicach Niemodlińskich, Sowinie i Łambinowicach. Na trasie będzie także nowy przystanek w Goszczowicach.

Na linii zamontowano już 7 nowych rozjazdów zapewniających sprawny przejazd pociągów. Prowadzona jest wymiana urządzeń zabezpieczających ruchu kolejowy. Inwestycja obejmuje również przebudowę 59 przejazdów kolejowo-drogowych.

Po zakończeniu prac w 2020 r. - pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h. Podróż pomiędzy Opolem i Nysą skróci się o około 40 minut.

Inwestycja ,,Rewitalizacja linii kolejowej nr 287 na odcinku Opole – Nysa” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Wartość inwestycji wynosi 122,5 mln zł netto.

PODZIEL SIĘ