Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w aglomeracji warszawskiej

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w aglomeracji warszawskiej

05 grudnia 2018 | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Od niedzieli, 9 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na kolei. Zmienią się godziny kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Fot. Adam Brzozowski

Aktualne rozkłady jazdy pociągów SKM znaleźć można na stronie ztm.waw.pl.

Zmiany uwzględniają prośby pasażerów a także planowane  przez kolejarzy remonty. W rozkładzie linii SKM S1 będzie nowy pociąg. Wyruszy on z Pruszkowa o godzinie 4.43, dzięki czemu osoby rozpoczynające prace o godzinie 6.00 zyskają wygodne połączenie. W dniach 15-16 grudnia kolejarze planują prace na stacji Otwock i niektóre pociągi będą jeździły tylko do stacji Warszawa Falenica lub Warszawa Gocławek. 

W rozkładzie linii S2 nowe godziny kursowania związane są ze zmianą połączeń do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Podobnie na linii S3, z tą jednak różnicą, że tu planowana jest ponadto budowa przystanku Warszawa Targówek. Na rozkład linii S9 ma z kolei wpływ kolejny etap remontu mostu Gdańskiego.

Zmienieni się również kursowanie pociągów KM, co zostało uzgodnione z Zarządem Transportu Miejskiego. Pociąg „Łukowianka” będzie kursował na dłuższej trasie do stacji Warszawa Służewiec. Ponadto w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi, dodatkowe pociągi będą jeździły do Błonia i Piaseczna. 

Kolejna korekta rozkładu jazdy planowana jest na 9 marca 2019.

PODZIEL SIĘ