AWT kupuje słoweńskiego przewoźnika Primol-Rail

AWT kupuje słoweńskiego przewoźnika Primol-Rail

06 grudnia 2018 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Czeska spółka Advanced World Transport z Grupy PKP Cargo, podpisała w Lublanie umowę nabycia 80. procent udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail. W ten sposób Grupa zwiększa swoją obecność na rynkach południowej Europy.

Fot. AWT

Przejęcie większościowego pakietu firmy Primol-Rail, która posiada licencję na wykonywanie kolejowych usług przewozowych na terenie Słowenii, otwiera przed Grupą PKP Cargo możliwości zwiększenia przewozów w kierunku północ-południe Europy.

Zważywszy, że Grupa ma już licencje na samodzielne wykonywanie przewozów na terenie Czech, Słowacji, Węgier i Austrii, może teraz z wykorzystaniem tylko jednej wielosystemowej lokomotywy prowadzić składy pociągów z Polski aż do granicy słoweńsko-włoskiej oraz do słoweńskiego portu Koper, jednego z największych portów na Adriatyku.

Dotychczas AWT obsługiwało około 10. pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca. Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy PKP Cargo między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk.

PODZIEL SIĘ