Od 9 grudnia będzie więcej połączeń ŁKA

Od 9 grudnia będzie więcej połączeń ŁKA

06 grudnia 2018 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi nowe połączenie Skierniewice – Łowicz, zwiększy także liczbę kursów na obecnie obsługiwanych trasach m.in. do Warszawy, Skierniewic i na terenie Łodzi. Na tory wyjadą cztery nowe ezety Impuls 2, które uzupełniły tabor przewoźnika.

Fot. ŁKA

W rozkładzie jazdy 2018/2019 przygotowanym wspólnie z organizatorem publicznego transportu zbiorowego Województwem Łódzkim praca eksploatacyjna Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zwiększy się o 14% i wyniesie ponad 3 miliony pociągokilometrów. Rozkład zakłada większą częstotliwość oraz cykliczność połączeń.

Spółka uruchomi sześć nowych połączeń na trasie Skierniewice – Łowicz z przystankami pośrednimi Mokra, Sierakowice Skierniewickie, Bełchów i Bobrowniki. Przewozy będą realizowane nowymi pojazdami Impuls 2.

Od grudnia zwiększy się także liczba połączeń ŁKA na obecnie obsługiwanych trasach:

  • Dodatkowe 2 pociągi na odcinku Łódź – Pabianice
  • Dodatkowe 2 pociągi na odcinku Łódź – Łowicz
  • Dodatkowe 22 pociągi na odcinku Łódź – Koluszki
  • Dodatkowe 8 pociągów na odcinku Łódź – Skierniewice
  • Dodatkowe 18 pociągów na odcinku Łódź – Zgierz

Zmiany w ofercie ŁKA pozytywnie odczują także mieszkańcy Łodzi. Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów MPK – ŁKA liczba pasażerów korzystających z kolei sukcesywnie wzrasta. Od 9 grudnia spółka zwiększy częstotliwość pociągów w mieście na najważniejszych ciągach komunikacyjnych:

  • Na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Radogoszcz Zachód w dni robocze zamiast 64 uruchomionych zostanie aż 80 pociągów. Poprawi to możliwość przemieszczania się mieszkańców w granicach miasta
  • Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska w dni robocze nadal będziemy uruchamiać aż 70 pociągów
  • Na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Andrzejów w dni robocze zamiast 22 uruchomionych zostanie 40 pociągów.

Z 14 do 18 zwiększy się liczba pociągów weekendowej oferty ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. Pierwsze dwa połączenia zostaną uruchomione od 9 grudnia, kolejne dwa od marcowej korekty rozkładu jazdy.

Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu na tory wyjadą cztery nowe pojazdy Impuls 2. Pociągi obsłużą połączenia na nowej trasie Skierniewice – Łowicz, kursować będą także na obecnych trasach ŁKA.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag 14 trzyczłonowych pociągów Impuls 2.