Tymczasowy powrót pociągów na całą trasę Kraków - Zakopane

Tymczasowy powrót pociągów na całą trasę Kraków - Zakopane

07 grudnia 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej, modernizowaną linią między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach. Po dwóch miesiącach PKP Polskie Linie Kolejowe będą kontynuowały inwestycję na trasie.

Fot. PKP PLK

Od niedzieli, na ponad dwa miesiące wracają pociągi na modernizowaną trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Przebudowano już tory i sieć trakcyjną na szlakach Skawina – Radziszów - Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Wyremontowano m.in. stacje Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz postawiono nowe przystanki Rzozów, Wola Radziszowska i Przytkowice.

Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwieniem są pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające.

Od 9 grudnia uruchomione będą zmodernizowane przejazdy drogowo-kolejowe w Podolanach, Leńczach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji zapewnią lepsze ostrzeganie przed nadjeżdżającym pociągiem. Wymiana płyt na przejazdach umożliwi także płynny ruch aut i sprawniejsze przekraczanie torów.

W kolejnych miesiącach na linii będą kontynuowane roboty niewymagające zamknięcia toru

Zmiany w komunikacji

Od 9.12. do 24.02.18 r. na trasę Kraków - Sucha Beskidzka trafią 24 pociągi. W przeciwnym kierunku pojedzie 20 składów.

Za 11 pociągów kursujących w stronę Bielska i Zakopanego na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona będzie komunikacja zastępcza, związana z inwestycjami na trasach przylegających do linii Skawina - Sucha Beskidzka.

Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warta 192 mln zł netto jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto -„Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”.

Zakończenie prac  na linii nr 97 planowane jest w 2020 r. a całego projektu do 2023 r.

Projekt ubiega się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ