Od 9 grudnia będzie można korzystać z przystanku Olsztyn Dajtki

Od 9 grudnia będzie można korzystać z przystanku Olsztyn Dajtki

07 grudnia 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

W województwie warmińsko-mazurskim w 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały 12 przystanków. Od 9 grudnia podróżni skorzystają z nowego przystanku Olsztyn Dajtki. Będzie zapewniona obsługa m.in. dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Fot. PKP PLK

W ramach modernizacji linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa PKP Polskie Linie Kolejowe wybudowały nowy przystanek Olsztyn Dajtki. Mieszkańcy zyskują wygodny dostęp do kolei dzięki dwóm nowym peronom o długości 150 m. Wykonawca kończy prace. Przystanek zapewni dogodną obsługę mieszkańcom pobliskiego osiedla Dajtki, a także studentom znajdującej się nieopodal uczelni.

Z przystanku Olsztyn Śródmieście podróżni skorzystają w połowie 2019 roku. Wykonawca musiał uwzględnić bliskie położenie dawnego cmentarza i zmienić technikę robót oraz uzyskać niezbędne zgody.

Od 16 października intensywne prace trwają na odcinku z Olsztynka do Działdowa. Wykonawca wymienia tory oraz sieć trakcyjną. Na linii pracuje specjalna maszyna do jednoczesnej wymiany podkładów i szyn. W ten sposób przygotowano już ok. 20 km nowego toru. Jednocześnie demontowane są stare konstrukcje peronów m.in. w Nidzicy, Waplewie, Bujakach i Dobrzyniu.

PODZIEL SIĘ