Strajk kolejarzy w Niemczech. Utrudnienia w ruchu transgranicznym

Strajk kolejarzy w Niemczech. Utrudnienia w ruchu transgranicznym

10 grudnia 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Strajk pracowników kolei w Niemczech spowodował spore utrudnienia w ruchu. Pociągi dalekobieżne nie kursowały w poniedziałek przez 4 godziny.

Fot. DB

W Niemczech trwają negocjacje ws. taryf płacowych. Kolejowe związki zawodowe zorganizowały 10 grudnia strajk aby wywrzeć presję na zarząd Kolei Niemieckich (DB). W poniedziałek nie kursowały wszystkie pociągi dalekobieżne, oraz wiele połączeń regionalnych, szczególnie w Bawarii i Badenii-Wirtembergii.

Strajk w Niemczech spowodował również opóźnienia pociągów trans granicznych w tym jadących do Polski. Na przykład EIC z Berlina do Warszawy z powodu strajku opóźnił się o ponad 2 godziny.

Zarząd DB zaproponował podwyżkę wysokości 2,5% w pierwszym etapie i 2,6% w drugim etapie. Kolejowe związki zawodowe w Niemczech chcą podwyżki wysokości 7,5%. Koleje Niemieckie mają coraz większe problemy z znalezieniem pracowników równocześnie muszą się zmagać z coraz większą konkurencją ze strony transportu samochodowego, który przejął część pasażerów połączeń dalekobieżnych.

PODZIEL SIĘ