Siemens dostarczy 32 pociągi do Kanady

Siemens dostarczy 32 pociągi do Kanady

13 grudnia 2018 | Źródło: Siemens/red.
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility podpisał kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnej generacji pociągów dla kanadyjskiego przewoźnika VIA Rail. Kontrakt zakłada dostarczenie 32 dwukierunkowych składów kolejowych wraz z dodatkowym serwisem na okres 15 lat.

Fot. Siemens

Kontrakt jest warty ponad 650 milionów euro. Pierwsze dostawy nowych pociągów rozpoczną się w 2021 r. Nowe składy pojawią się na torach w 2022 r. Nowe pociągi będą obsługiwały ruch pasażerski na najbardziej ruchliwych trasach korytarza Quebek City- Windsor, który łączy dwa największe miasta w Kanadzie: Toronto i Montreal i rozciąga się na ponad 2200 kilometrów. W ciągu ostatnich 4 latach ruch na tej trasie zwiększył się o 30 %, a w 2018 r. skorzystało z niej ponad 4,5 miliona pasażerów.

Siemens dostarczy kanadyjskiemu przewoźnikowi zespoły trakcyjne z napędem spalinowym. VIA Rail musi szybko wymienić swój wiekowy tabor. Kanadyjskie koleje eksploatują wciąż pojazdy wyprodukowane w latach 50-tych.

Pociągi zostaną wyprodukowane w zakładach taboru kolejowego Siemensa na Amerykę Północną w Sacramento w stanie Kalifornia. Siemens Mobility planuje zaangażować podwykonawców kanadyjskich do dostarczenia ponad 20% komponentów i usług.
PODZIEL SIĘ