Będzie nowy pociąg ze Lwowa do Polski

Będzie nowy pociąg ze Lwowa do Polski

14 grudnia 2018 | Źródło: redakcja
PODZIEL SIĘ

20 grudnia Koleje Ukraińskie uruchomią nowy pociąg w relacji Lwów-Przemyśl. Pociąg będzie kursował przez cały rok w dniach zwiększonego ruchu pasażerskiego i zacznie przewozić pasażerów już podczas najbliższego okresu turystycznego - od 20 grudnia do 7 stycznia, zgodnie z harmonogramem.

Fot. Mareksilarski Wikimedia Commons

Pociąg będzie odjezdżać z Przemyśla o godz. 10:15 i ma zaplanowany przyjazd do Lwowa o godz 13:45. z Lwowa pociąg wyruszy o 16:00 i będzie przyjezdżać do Przemyśla o 17:46. Czas podróży ma wynieść około 2,5 godziny. PKP Intercity już rozpoczęły sprzedaż biletów na ten pociąg.

Pociąg będzie składać się z 6 przedziałowych wagonów z miejscami dla drugiej klasy. Cena biletu wynosi 253 ukraińskich hrywien.

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelyan i polski minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisali 5 grudnia w Kijowie, deklarację która przewiduje wspólną pracę nad rozszerzeniem kolejowego ruchu pasażerskiego między Ukrainą a Polską. W szczególności, wspomniano o wznowieniu komunikacji kolejowej na trasie Niżankowice-Malhowice-Przemyśl. Po renowacji tej linii, pociągi z Niżankowicbędą kursować do Przemyśa. Polscy urzędnicy potwierdzili chęć modernizacji linii Przemyśl-Niżankowice.

PODZIEL SIĘ