PKP Intercity i Polbus-PKS zorganizują przewozy do Karpacza

PKP Intercity i Polbus-PKS zorganizują przewozy do Karpacza

14 grudnia 2018 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

14 grudnia br. PKP Intercity podpisało umowę z Polbus-PKS na sezonowe połączenie do Karpacza. Pasażerowie z Warszawy czy Wrocławia będą mogli dojechać do Jeleniej Góry pociągiem PKP Intercity, a tam przesiąść się do autobusu, którym dojadą wprost do Karpacza. Na całą trasę będzie obowiązywał jeden bilet.

Fot. Polbus-PKS

W cenie połączenia kolejowego z Warszawy czy Wrocławia do Jeleniej Góry pasażerowie będą mogli dotrzeć do Karpacza. Oznacza to, że w z związku z uruchomieniem autobusów nie poniosą dodatkowych kosztów. Oferta dotyczy pociągu Express Intercity Premium, który wyjeżdża popołudniu z Warszawy do Jeleniej Góry, a jedzie przez Częstochowę, Lubliniec, Opole, Brzeg, Wrocław i Wałbrzych. Z Jeleniej Góry do Karpacza podróżnych dowiozą autobusy Polbus-PKS, które będą odjeżdżać sprzed dworca kolejowego. Pociąg wjeżdża na stację docelową w Jeleniej Górze o godzinie 21:25, autobus do Karpacza przewidziano na 21:40*.

Przejazdy z jednym biletem na całej trasie dostępne będą także dla podróżnych powracających  z Karpacza do Wrocławia czy Warszawy (bilet należy kupić wcześniej w kasie lub przez Internet). Autobus Polbus-PKS odjeżdża z Karpacza Górnego o godzinie 3:10. Podróżni mogą dotrzeć nim do Jeleniej Góry i przesiąść się na pociąg Express Intercity Premium, który wyrusza ze stacji o godzinie 4:30.

Oferta dostępna będzie od 20 grudnia br. aż do końca ferii zimowych, czyli 24 lutego 2019 r. Bilety na nowe połączenie będzie można kupić w kasach – sprzedaż rusza od poniedziałku 17 grudnia br., oraz przez Internet – od wtorku 18 grudnia.

PODZIEL SIĘ