Wigilia Fundacji Pomocy Transportowcom

Wigilia Fundacji Pomocy Transportowcom

17 grudnia 2018 | Autor: redakcja
PODZIEL SIĘ

Fundacja Pomocy Transportowcom zorganizowała uroczyste Spotkanie Wigilijne. W poniedziałek we wspólnym opłatku wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Transportu Kolejowego.

Fot. redakcja

Spotkanie Wigilijne otworzyła prezes Fundacji Barbara Maria Walczak — Staramy się otoczyć opieką ich rodziny, niezamożne, także wychowujące niepełnosprawne dzieci. To właśnie im niesiemy pomoc przez codzienną, całoroczną działalność obejmującą 3000 seniorów i 250 rodzin wielodzietnych. Wśród nas jest 40 aktywnych wolontariuszy złożonych z prawników, nauczycieli ekonomistów, bioenergoterapeutów, socjologów — powiedziała prezes i zaapelowała o wsparcie działań Fundacji.

W Spotkaniu Wigilijnym wzięli udział Andrzej Żurkowski, dyrektor Instytutu Kolejnictwa, Dariusz Kostrzębski, wydawca „Kuriera Kolejowego” i  ks. Jacek Biliński, duszpasterz Fundacji, który udzielił zgromadzonym gościom błogosławieństwa, po czym wszyscy przystąpili do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

W części artystycznej wystąpił zespoł "Praskie Malmazyje", który dzieki mecenatowi Fundacji Grupy PKP będzie można usłyszeć na warszawskich dworcach Centralnym, Zachodnim i Wschodnim we wtorek i czwartek o 12.00.

Fundacja Pomocy Transportowcom jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że przekazując 1% swojego podatku można wspomóc zmniejszanie biedy kolejarzy i drogowców. Składając deklarację podatkową wystarczy wpisać KRS 0000022612 i nazwę organizacji. Jednocześnie można wpłacić symboliczną złotówkę na konto Fundacji w Banku Pekao S.A. IV Oddział w Warszawie na rachunek: 77 1240 1053 1111 0000 0463 7718.