PKP IC, PR i KMP zachęcają do wyjazdu do Zakopanego

PKP IC, PR i KMP zachęcają do wyjazdu do Zakopanego

21 grudnia 2018 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Współpraca PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i Kolei Małopolskich ułatwi pasażerom dojazd do Zakopanego oraz powrót z noworocznej imprezy sylwestrowej. Podróż do zimowej stolicy Tatr można odbyć ze Wspólnym Biletem, niedawno wprowadzonym do sprzedaży.

Fot. Januszk57, commons.wikimedia.org

– Na Sylwestra do zimowej stolicy Polski co roku wyrusza z nami wielu pasażerów. Dzięki współpracy PKP Intercity, PolRegio i Kolei Małopolskich ułatwiamy podróżnym planowanie podróży. Do Zakopanego i nie tylko na jednym bilecie można dotrzeć z wielu polskich miast i miasteczek. Dodatkowo zgodnie z obowiązującą zasadą Wspólnego Biletu im pasażer jedzie dalej, tym stawka za kolejne kilometry jest niższa – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Podróżny może zaplanować trasę przejazdu korzystając ze Wspólnego Biletu. Z informacji prasowej wynika, że przykładowo można odbyć podróż pociągami PR i PKP IC z Inowrocławia do Zakopanego na jednym bilecie już za 73 zł. Mieszkańcy Tarnowa mogą dojechać do Krakowa Kolejami Małopolskimi, i tam przesiąść się w pociąg PKP IC jadący do Zakopanego, a mieszkańcy Bydgoszczy, Wrocławia czy Żywiecczyzny do Zakopanego dotrą pociągiem TLK Halny.

W noworoczną noc PR uruchamią dodatkowe pociągi z Zakopanego, które odjadą o godz. 3.30 oraz o 4:56. – Zapewniamy uczestnikom zabawy sylwestrowej powrót nie tylko do Krakowa. Nasze pociągi usprawnią również powrót do domów pasażerom np. z Gdyni. Mogą oni wyjechać o godzinie 3:30 z Zakopanego do Krakowa pociągiem PolRegio i tam przesiąść się w odjeżdżający o 7:06 pociąg TLK Branicki jadący przez Warszawę do Gdyni. Przypominamy także o szerokiej ofercie pociągów uruchamianych w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej, która kursuje średnio co godzinę pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu spółki Przewozy Regionalne.

Przewoźnicy kolejowi przewidują na początek stycznia wysoką frekwencję w swoich pociągach. PKP Intercity postanowiło w związku z tym uruchomić 1 i 2 stycznia 2019 roku dodatkowe pociągi z Zakopanego. W tych dniach odjadą składy Wit Stwosz Bis o 10.15 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia) oraz Oscypek Bis o godz. 13.10 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia).

Wspólny bilet można kupić w kasach biletowych PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Bilety na przejazdy pociągami PKP IC, PR i PKP SKM w Trójmiejście można kupić w serwisie bilkom.pl.

PODZIEL SIĘ