KM przejęły od PKP S.A. nieruchomość w Tłuszczu

KM przejęły od PKP S.A. nieruchomość w Tłuszczu

27 grudnia 2018 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Mazowiecki przewoźnik do niedawna dzierżawił od PKP S.A. tereny Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu. 20 grudnia podpisano akt notarialny na użytkowanie wieczyste wraz z prawem własności do tej nieruchomości.

Fot. Rafał Wilgusiak

Akt notarialny dotyczył prawa użytkowania wieczystego działki nr 2250/82 o pow. 10,5319 ha, położonej w Tłuszczu wraz z prawem własności znajdujących się tam budynków, budowli oraz urządzeń: hali napraw, akumulatorowni, budynku magazynowego, biurowo-warsztatowego, myjni taboru kolejowego oraz infrastruktury torowej.

Przetarg PKP S.A. odbył się pod koniec maja 2018 r. Jedyną ofertę złożyły KM, które nieruchomość tę dzierżawiła na mocy umowy dzierżawy z 27.10.2017 r.. Cena wywoławcza nieruchomości w przetargu wyniosła 28 990 000 zł.

Działka nr 2250/82 jest działką przemysłową, zabudowaną obiektami o charakterze przemysłowym, remontowo-usługowym, magazynowym i składowym z zapleczem administracyjnym oraz układami torowymi z rozjazdami.

- Podpisanie aktu notarialnego to ważne wydarzenie dla spółki. Staliśmy się właśnie właścicielami kolejnego zaplecza technicznego. To tutaj w Tłuszczu mamy myjnię taboru kolejowego, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Zatem radość jest tym większa – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Na działce, oprócz myjni, gdzie odbywa się kompleksowa obsługa pociągów: mycie, osuszanie, wodowanie oraz odprowadzanie nieczystości, posadowione są jeszcze następujące budynki: hali napraw, akumulatorowni, magazynowy oraz biurowo-warsztatowy.

PODZIEL SIĘ