Połączenie Lublina i Lwowa z przesiadką w Chełmie

Połączenie Lublina i Lwowa z przesiadką w Chełmie

28 grudnia 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

20 grudnia w siedzibie PKP S.A. odbyło się spotkanie przedstawicieli spółek z Grupy PKP z przedstawicielami Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia - UZ), podczas którego omówiono m.in. kwestie możliwości rozwoju połączeń pasażerskich i towarowych między Polską a Ukrainą.

Fot. PKP S.A.

Ze strony polskiej spotkaniu przewodniczył Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP S.A. Stronę ukraińską reprezentował Remigiusz Paszkiewicz, zastępca dyrektora generalnego UZ.

Podczas spotkania omówione zostały sprawy związane z istniejącymi i planowanymi połączeniami pasażerskim między obydwoma państwami. Jednym z poruszanych tematów była kwestia uruchomienia nowych pociągów z Lublina do Lwowa. Najbardziej prawdopodobne jest utworzenie połączenia z przesiadką w Chełmie.

Wizyta kierownictwa Kolei Ukraińskich była również okazją do omówienia możliwości rozwoju przewozów towarowych z wykorzystaniem toru o szerokości 1520 mm prowadzącego przez przejście graniczne Izow – Hrubieszów, w szczególności w zakresie obsługi przez PKP LHS przewozów kontenerowych. Podczas spotkania zostały także poruszone kwestie rozwoju infrastruktury transgranicznej oraz warunki taryfowe przewozów ładunków.

Ostatnie spotkanie na tak wysokim szczeblu odbyło się w sierpniu 2017 r. Jednym z efektów udanej współpracy między obydwiema kolejami było uruchomienie 20 grudnia 2018 r. dodatkowego połączenia pasażerskiego z Przemyśla do Lwowa.

PODZIEL SIĘ