Dworzec w Starogardzie Gdańskim odzyskał dawny blask

Dworzec w Starogardzie Gdańskim odzyskał dawny blask

08 stycznia 2019 | Autor: AB | Źródło: Flowcrete Polska
PODZIEL SIĘ

Zespół zabytkowych budynków dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim przeszedł kompleksową przebudowę i został otwarty w październiku ubiegłego roku. Miasto zrealizowało tę inwestycję w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Remont budynku głównego dworca obejmował m.in. wykonanie posadzek żywicznych, które stanowią współczesne uzupełnienie elementów historycznych.

Fot. Flowcrete Polska

Rejon dworca to jeden z najstarszych obszarów miasta. Dzięki inwestycji w węzeł komunikacyjny miasto połączyło wszystkie możliwe środki transportu (pociągi, autobusy, taksówki) oraz strefy parkowania dla samochodów i rowerów w jednym miejscu, co ułatwia mieszkańcom dojazd do szkoły czy do pracy. Sam dworzec w wyniku przebudowy odzyskał dawną świetność. W głównym budynku urządzono poczekalnie, kasy i toalety. W holu/poczekalni, tam gdzie było to możliwe, zachowano historyczną posadzkę z drobnych płytek, pozostałe miejsca wypełniono bezspoinową posadzką żywiczną Deckshield w szarym kolorze. W obiekcie zaaranżowano także salę na piętrze, w której wykonano posadzkę żywiczną Flowcoat SF41 w jasnoszarym odcieniu.

– Posadzki żywiczne tworzą jednolitą powierzchnię i stanowią neutralne tło, które wydobywa piękno zabytkowych wnętrz naszego dworca, w tym odrestaurowanych, historycznych płytek w holu. Ponadto, mają dobre parametry wytrzymałościowe i są łatwe w konserwacji, co ma duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku obiektów publicznych – powiedział Janusz Karczyński, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego urzędu miasta Starogard Gdański, który odpowiadał za realizację całej inwestycji.

PODZIEL SIĘ