Jeszcze dwa dni na zgłoszenie udziału w konkursie InNOWacje

Jeszcze dwa dni na zgłoszenie udziału w konkursie InNOWacje

09 stycznia 2019 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Grupa PKP oraz Agencja Rozwoju Przemysłu zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie – InNOWacje – #kolej2023, w ramach którego przedstawiciele startupów będą mogli zgłosić swoje nowoczesne rozwiązania dla kolei.

Fot. Pixabay

Jury konkursowe złożone z przedstawicieli czterech spółek kolejowych oraz funduszy venture capital wyłoni zwycięzców, na których czekają nagrody finansowe.

Organizatorzy konkursu to Agencja Rozwoju Przemysłu i spółki PKP S.A.: PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Cargo.  Konkurs odbywa się w formule ARP Innovation Pitch.

W ramach InNOWacje – #kolej2023 ​– ARP Innovation Pitch​ poszukiwane są rozwiązania z obszarów:

  1. Kolej dla pasażera – rozwiązania techniczne, elektroniczne i funkcjonalne poprawiające komfort, bezpieczeństwo pasażera kolei,
  2. Innowacyjna technika kolejowa,
  3. Nowoczesny marketing i sprzedaż,
  4. Ekologia, energooszczędność, elektromobilność.

Do konkursu będą mogli zgłosić się przedstawiciele startupów, tj. mikroprzedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju działalności, małych
i średnich przedsiębiorstw (MŚP), jednostek naukowo-badawczych. Ich zadaniem będzie przygotowanie innowacyjnego rozwiązania w wybranej kategorii.

Poza nagrodą finansową twórcy wyjątkowo ciekawych rozwiązań mogą uzyskać szansę przeprowadzenia wdrożenia pilotażowego w ramach infrastruktury Grupy PKP. Może być to wyjątkowa szansa na przetestowanie produktu i zdobycie doświadczenia współpracy z dużym odbiorcą technologii.

Zgłoszenia można przesyłać do 11 stycznia br. Szczegóły pod adresem ptt.arp.pl/innowacje-kolej2023. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas I Kongresu Rozwoju Kolei, który odbędzie się 23 stycznia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Konkurs „inNOWacje – #kolej2023” odbywa się w formule ARP Innovation Pitch, czyli cyklicznych spotkań, których celem jest stworzenie warunków do współpracy dużych spółek z sektorem MŚP. Oprócz spółek z Grupy PGNiG brały w nich udział m.in. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, URSUS, Grupa Azoty, Synhos.  Efektem dotychczasowych XXVII edycji było ponad 400 zgłoszeń, z których około stu było prezentowanych bezpośrednio przed organizatorami.