LOT zaczyna latać z Krakowa do Bukaresztu

LOT zaczyna latać z Krakowa do Bukaresztu

10 stycznia 2019 | Źródło: PLL LOT
PODZIEL SIĘ

Loty zainaugurowane zostaną 1 kwietnia 2019 roku i wykonywane będą bombardierami DashQ400. Rejsy odbywać się będą trzy razy w tygodniu.

Fot. PLL LOT

Dodatkowo jak poinformował Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT z Krakowa przewoźnik będzie również latał raz w tygodniu do Dubrownika oraz trzy razy w tygodniu do Chicago.
Jak podaje serwis Pasażer z Krakowa samolot wystartuje w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 20:25, by w Bukareszcie wylądować o godzinie 23:15. Z Bukaresztu start zaplanowano na wtorki, czwartki i soboty na godzinę 6:15, a lądowanie w stolicy Małopolski na 7:05. Lot potrwa 1 godzinę i 50 minut.
Przypomnijmy, że LOT zdobył pod koniec ybr. tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej” przyznawany co roku przez amerykański magazyn Global Traveler. Co ważne nagrodę w głosowaniu przyznają sami czytelnicy, a więc znawcy branży i osoby, które często podróżują. Nagroda to dowód na to, że LOT jest docenianą i coraz bardziej rozpoznawalną linią na rynkach międzynarodowych
Polski przewoźnik okazał się bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi liniami oferującymi połączenia lotnicze w regionie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Los Angeles, wręczano nagrody w ponad 70 kategoriach. Tytuł „Najlepsza Linia Wschodniej Europy”po raz drugi z rzędu otrzymał LOT wyprzedzając w rankingu Aeroflot, Wizzair czy Croatia Airlines.
- Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznanego w prestiżowym rankingu amerykańskiego magazynu Global Traveler. To ważna nagroda, która świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u również za Oceanem. Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – CEE. To kolejny dowód, że kierunek, który obraliśmy trzy lata temu wprowadzając strategię rentownego wzrostu był słuszny - powiedział odbierając nagrodę w imieniu LOT-u Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u. - W tym toku przewieziemy 8,8 mln pasażerów czyli dwukrotnie więcej niż w 2016, a w przyszłym roku, przewidujemy, że będzie ich aż 10 mln - dodaje Kubicki.

PODZIEL SIĘ