Na ferie zimowe z PKP Intercity

Na ferie zimowe z PKP Intercity

12 stycznia 2019 | Autor: MAR | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych. Ferie rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, a ich ostatnia tura zakończy się 24 lutego. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio ponad 380 pociągom z PKP Intercity można wygodnie i tanio odwiedzić nie tylko największe polskie miasta, lecz również popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw. Spółka zachęca do korzystania z jej usług.

Fot. PKP Intercity

Składami PKP Intercity z łatwością dotrzemy do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych, takich jak: Zakopane, Krynica-Zdrój, Szklarska Poręba, Jelenia Góra czy Wisła. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i śląskiego pojadą do Zakopanego pociągiem TLK Podhalanin. Z Trójmiasta do stolicy Tatr podróżnych przewiozą IC Witkacy i TLK Karpaty. Z Warszawy do Zakopanego kursują m.in. pociągi EIC Tatry, IC Oscypek, TLK Wit Stwosz i TLK Karpaty. Mieszkańcy m.in. Bydgoszczy i Wrocławia dojadą do zimowej stolicy Polski składem TLK Halny. Do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mieszkańcy północno-wschodniej Polski dotrą z Ełku przez Białystok pociągiem IC Słowacki. Po drodze skład zatrzymuje się w Warszawie, Opolu i Wrocławiu. W sezonie zimowym ma dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Dojeżdża tam także IC Karkonosze, który rusza z Białegostoku i przejeżdża m.in. przez Warszawę, Łódź i Wrocław. Z Poznania do Jeleniej Góry można dotrzeć nocnym pociągiem TLK Rozewie oraz składem IC Barnim. Z Krakowa do stolicy Karkonoszy kursuje pociąg IC Chełmoński, z Warszawy zaś skład Express InterCity Premium (Pendolino). Dodatkowo wraz z POLBUS-PKS przewoźnik przygotował sezonowe połączenie do Karpacza. Dzięki tej współpracy, pasażerowie z Warszawy czy Wrocławia mogą dojechać do Jeleniej Góry pociągiem EIP, a tam przesiąść się do autobusu, którym dostaną się wprost do Karpacza. Co więcej, na całej trasie obowiązuje jeden bilet. Oferta obowiązuje do końca  przerwy zimowej, czyli 24 lutego 2019 roku.
Osoby chcące odwiedzić Beskid Żywiecki mogą skorzystać z weekendowego połączenia IC Soła relacji Białystok – Zwardoń. Pociąg przejeżdża m.in. przez Warszawę i Katowice. Do Krynicy-Zdroju w Beskidzie Sądeckim podróżnych zawiezie w weekend TLK Malinowski z Warszawy oraz TLK Karpaty z Gdyni.
Ferie to także doskonały czas, aby zaplanować krótki zagraniczny wyjazd w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro. Z Warszawy do Berlina możemy pojechać już za 24,90 euro, natomiast ze stolicy Polski do Pragi czy Budapesztu można pojechać już za 19 euro.
Nowością w rozkładzie jazdy PKP Intercity obowiązującym od 9 grudnia 2018 r. jest też pociąg IC Nightjet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin. Połączenie stanowi efekt międzynarodowej współpracy kilku spółek kolejowych. Dzięki temu pasażerowie zyskali bezpośrednie połączenie w ciągu dnia z Berlinem oraz nocne z Budapesztem, Bratysławą i Wiedniem. Pociąg IC Nightjet zapewnia mieszkańcom aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego, połączenie międzynarodowe i bezpośrednie do stolicy Niemiec. Jest to możliwe, ponieważ wagony z pociągu IC Przemyślanin z/do Przemyśla do/z Berlina są włączane do składu na stacji Racibórz.
Niezależnie od warunków pogodowych, jakie będą panować w okresie ferii, PKP Intercity jest przygotowane do sprawnej obsługi podróżnych. Przewoźnik prowadzi stałą kontrolę wszystkich składów, które są odpowiednio zabezpieczone na wypadek nasilających się mrozów. Przewoźnik zadbał o całodobowy serwis i dyżury warsztatów naprawczych. Co więcej, na sześciu głównych stacjach w kraju zapewniono także rezerwowe wagony, które będą wykorzystywane m.in. jako wzmocnienia.
PKP Intercity będzie na bieżąco monitorować frekwencję w pociągach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni składy dodatkowymi wagonami, aby zapewnić jak największą liczbę miejsc siedzących w pociągach. Na wybranych dworcach - Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Zakopanem, do dyspozycji podróżnych dostępni będą informatorzy mobilni. Udzielą pasażerom  informacji oraz pomocy w czasie wyjazdów i powrotów z ferii w danym województwie.

PODZIEL SIĘ