PEKAES otworzył terminal dystrybucyjny w Białymstoku

PEKAES otworzył terminal dystrybucyjny w Białymstoku

14 stycznia 2019 | Źródło: PEKAES
PODZIEL SIĘ

Terminal klasy A znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni. Obsługiwane są w nim przesyłki krajowe i międzynarodowe.

Fot. PEKAES

Całkowita powierzchnia obiekty wynosi blisko 2 000 mkw. Centrum wyposażone zostało w urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym.

Zgodnie z najlepszymi standardami i polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne. Natomiast z myślą o pracownikach, stworzono strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

– Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji. Spełnia on najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji przyszłych projektów  – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu spółki PEKAES.

Białystok zyskuje na znaczeniu na  logistycznej mapie Polski, łącząc  wschód kraju z pozostałymi regionami Polski. Co istotne, miasto znalazło się również na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy. To także ważna lokalizacja w działalności PEKAES.

 - W Oddziale Białystok trwają ostatnie prace związane z rozbudową dodatkowej, zewnętrznej rampy dla samochodów dystrybucyjnych, która powiększy możliwości operacyjne nowego terminalu. Liczę, że ten etap rozbudowy obiektu zakończymy w pierwszym kwartale tego roku. O kolejnych naszych inwestycjach poinformujemy już wkrótce. – dodaje Maciej Bachman.

Wraz z uruchomieniem nowego terminalu zmianie uległ także adres białostockiego Oddziału PEKAES. Obecnie jego siedziba znajduje się w Białymstoku przy ulicy Aksamitnej 8A, na terenie parku logistycznego Panattoni.