Od 16 stycznia bilety PLL LOT na trasie Warszawa - Delhi w sprzedaży

Od 16 stycznia bilety PLL LOT na trasie Warszawa - Delhi w sprzedaży

15 stycznia 2019 | Autor: MAR | Źródło: PLL LOT
PODZIEL SIĘ

Od 17 września narodowy przewoźnik będzie latał do stolicy Indii - Delhi. Bilety na ten kierunek pojawią się w sprzedaży 16 stycznia.

Fot. PLL LOT

Samoloty będą latać do stolicy Indii pięć razy w tygodniu. Rejs z Warszawy potrwa niespełna 7 godzin, a droga powrotna będzie o godzinę dłuższa. To kolejne połączenie LOT - u do Azji. Wcześniej uruchomiono bezpośredniej rejsy z lotniska w Warszawie do Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru. Nowy kierunek jest przeznaczony zarówno dla turystów, jak ruchu biznesowego.
Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2,4 mld dolarów i najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do pozostałych krajów w Europie. Połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach i podróżnikach z całego świata.
LOT w ubiegłym roku przewoźnik przewiózł rekordową liczbę ponad 8,8 milionów pasażerów, czyli o 2 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie ponad 100 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach. W tym roku zostaną także uruchomione regularne rejsy z Warszawy do Miami, Warny i Bejrutu.

PODZIEL SIĘ