Każdy FLIRT PKP IC przejechał średnio milion kilometrów

Każdy FLIRT PKP IC przejechał średnio milion kilometrów

21 stycznia 2019 | Źródło: Stadler Polska
PODZIEL SIĘ

W grudniu 2018 roku zakończył się okres 3-letniej gwarancji 20 EZT typu FLIRT należących do PKP Intercity. Przez ten czas pojazdy przejechały łącznie 20 mln km. Podróżowało nimi ponad 11,2 mln pasażerów.

Fot. PKP Intercity

Flota 20 składów FLIRT zakupionych przez PKP Intercity w 2013 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. W przetargu na zakup jednostek przewoźnik zawarł również usługę utrzymania floty, która jest realizowana przez firmę Stadler. Takie rozwiązanie gwarantuje operatorowi profesjonalny serwis za z góry ustaloną cenę, zaś producent dba o to, aby wyprodukowane przez niego pojazdy jak najlepiej służyły przewoźnikowi i pasażerom.

Pojazdy FLIRT PKP Intercity wyjechały na szlaki w grudniu 2015 roku. Obsługują trasy dalekobieżne takie jak Warszawa - Bydgoszcz, Olsztyn - Kraków (przez Warszawę i Kielce), Gdynia - Katowice (przez Łódź i Bydgoszcz) czy Kraków - Szczecin (przez Łódź, Kutno i Poznań). Od czasu rozpoczęcia eksploatacji do końca ubiegłego roku pociągi przewiozły łącznie 11,2 milionów podróżnych, z czego ponad 2 mln stanowili studenci, blisko milion dzieci i ponad 900 tys. seniorzy.

Największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Olsztynem i Warszawą, Krakowem i Łodzią oraz z Bydgoszczy do stolicy. 51% pasażerów kupiło swój bilet w kasie, 42% dokonało transakcji przez internet lub aplikację mobilną.

Stadler, który prowadzi usługę utrzymania floty PKP Intercity, wykonał w tym okresie 1444 przeglądy planowej obsługi technicznej.

PODZIEL SIĘ