W Niemczech powstał szalik odzwierciedlający opóźnienia pociągów

W Niemczech powstał szalik odzwierciedlający opóźnienia pociągów

21 stycznia 2019 | Autor: DA
PODZIEL SIĘ

Mieszkanka Niemiec, która regularnie korzysta z kolei w celu dojazdu do pracy i z pracy zrobiła szalik, oznaczający różnymi kolorami czas opóżnienia pociągów. To dzieło wywołało takie poruszenie w sieciach społecznościowych, że nabywca zapłacił za nie za pośrednictwem eBay 7550 euro.

 

Fot. Twitter/Sara Weber

"Szalik opóżnienia pociągów" stał się znany po zamieszczeniu zdjęcia przez dziennikarkę Sarę Weber. Szalik był szyty przez matkę, która codziennie dojeżdża do Monachium pociągami podmiejskimi.Kobieta łączyła dwie linie każdego dnia. Kolor szary oznacza opóźnienie o mniej niż 5 minut tego dnia. Bordowy - opóźnienie od 5 do 30 minut. Czerwony - opóźnienie o więcej niż 30 minut lub opóźnienie zarówno w drodze, jak i w drodze powrotnej.
- Wiosną wszystko było dobrze - głównie szare i bordowe, a latem wszystko było czerwone - zauważyła autor szalika.
Obserwacje pasażerki dotyczące zmniejszenia punktualności niemieckich pociągów potwierdzają oficjalne dane. W 2018 roku niemieckie składy realnie obniżyły wskaźniki dokładności przybycia w porównaniu do 2017 roku. Niemieckie koleje przedstawiły dane dotyczące dokładności zgodności z harmonogramem w odległym i lokalnym ruchu pasażerskim. Średnio w 2018 roku dokładność przestrzegania harmonogramu przez wszystkie pociągi pasażerskie wyniosła 93,5%, zmniejszając się w porównaniu z 2017 roku (94%). Jednak w przypadku pociągów dalekobieżnych wskażnik ten wynosił zaledwie 74,9% (w 2017 r. - 78,5%).