Konsultacje w sprawie rozkładów jazdy pociągów na Dolnym Śląsku

Konsultacje w sprawie rozkładów jazdy pociągów na Dolnym Śląsku

24 stycznia 2019 | Autor: MAR | Źródło: KD
PODZIEL SIĘ

Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska rozpoczyna kolejną edycję konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywał będzie od 15 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lutego 2019 roku.

Fot. KD

Wnioski, uwagi i sugestie należy przesyłać na specjalnie do tego celu przygotowanym formularzu, na adres e-mail: kontakt.koleje@dolnyslask.pl. Formularz dostępny jest do pobrania pod poniższym linkiem: http://www.umwd.dolnyslask.pl/koleje/konsultacje-spoleczne/
Koleje Dolnośląskie proszą aby w tytule e-maila napisać „Konsultacje społeczne RJP 2019/2020” oraz przypominają o konieczności podpisania „zgody na przetwarzanie danych osobowych…” zgodnie z treścią umieszczoną w formularzu. Bez tej zgody uwagi i sugestie nie będą mogły być rozpatrzone.
Z uwagi na terminarz prac nad przygotowaniem oferty oraz konstrukcją rocznego rozkładu jazdy pociągów 2019/2020, formularze nadesłane po terminie 4 lutego br.nie będą mogły być rozpatrzone w ramach konsultacji.
KD informują również, iż nie będą rozpatrywane wnioski:niepełne, anonimowe lub z nieprawdziwymi danymi; ogólnikowe i niewnoszące konkretnego postulatu; dotyczące zakresu kompetencyjnego innych organizatorów; do połączeń Intercity i Eurocity, TLK i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów transgranicznych do ościennych regionów Niemiec i Czech); z uwagami dotyczącymi stanu taboru i prędkości kursowania pociągów; zawierające uwagi o stanie linii kolejowych i dworców (adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Nieruchomości); dotyczące relacji połączeń dalekobieżnych (organizatorem tych połączeń jest ministerstwo właściwe do spraw transportu).
KD zastrzegają, że na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, jak choćby ilość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury i jej stan, możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz uzgodnienia z sąsiednimi organizatorami na liniach stycznych z innymi województwami.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Holding w PKP poprawi ofertę dla pasażerów Holding w PKP poprawi ofertę dla pasażerów
Następny artykuł Poznaliśmy laureatów konkursu inNOWacje – #kolej2023! Poznaliśmy laureatów konkursu inNOWacje – #kolej2023!