Operator Okęcia podaje do sądu Piotra Szumlewicza z OPZZ

Operator Okęcia podaje do sądu Piotra Szumlewicza z OPZZ

31 stycznia 2019 | Autor: POM | Źródło: PPL
PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wystąpiło z pozwem o naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – PPL – przeciw Piotrowi Szumlewiczowi, przewodniczącemu Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego oraz wydawcy, redaktorowi naczelnemu i dziennikarzowi portalu strajk.eu.

Fot. PPL

- Pan Szumlewicz poprzez swoje wypowiedzi w portalu naruszył renomę, dobre imię i wizerunek rzetelnego i uczciwego przedsiębiorstwa oraz pracodawcy. Przewodniczący mazowieckiego OPZZ rozpowszechniał nieprawdziwe informacje dotyczące PPL, działalności firmy, jej relacji ze związkami i pracownikami oraz systemu zatrudniania pracowników - podaje PPL.
PPL w ramach zadośćuczynienia będzie domagać się publikacji przeprosin w ogólnopolskich dziennikach oraz wnosi o zasądzenie sumy pieniężnej na cel społeczny: 20.000 PLN na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu".
Co na to Piotr Szumlewicz. Odpowiada tak: grupa ludzi, którzy ostro sprzeciwiali się moim działaniom w branży lotniczej, dąży do usunięcia mnie z OPZZ. Ktoś uznał moje działania za niewygodne i chce się mnie pozbyć. W tle ostre naciski, abym nie angażował się w transport lotniczy oraz niechęć do wyjaśnienia niejasności finansowych. Ale nie odpuszczamy! W najbliższych miesiącach będę konsekwentnie tropić i zwalczać patologie w spółkach skarbu państwa. Szykujemy związkowy audyt pod kątem przestrzegania praw pracowniczych.

PODZIEL SIĘ