GDDKiA powtarza przetarg na rozbiórkę PPO Pruszków

GDDKiA powtarza przetarg na rozbiórkę PPO Pruszków

31 stycznia 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Warszawski oddział GDDKiA unieważnił przetarg na projekt i wykonanie robót związanych z likwidacją wysp na PPO Pruszków a tym samym na dostosowanie tego miejsca do pełnego przekroju autostradowego, czyli 2 jezdnie po 2 pasy ruchu (docelowo po 3 pasy ruchu).

Fot. GDDKiA

Powodem takiej decyzji było to, iż oferta z najniższą ceną (4,8 mln zł) przewyższa kwotę wynikającą z kosztorysu inwestorskiego (1,6 mln zł). Ponowne wszczęcie postępowania odbyło się 28.01.2019r. Wykonawca do 30.06.2019r. zaprojektuje oraz wykona roboty polegające na demontażu wysp (i innych urządzeń), które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat, odtworzy nawierzchnię i wykona oznakowanie poziome. Otwarcie ofert przewidziane jest na 14.02.2019 r.
21 grudnia ubr. GDDKiA o/Warszawa poinformowała, że w drugiej połowie roku 2019 r. kierowcy nie będą już musieli zwalniać, by przejechać przez teren punktu poboru opłat (PPO) w Pruszkowie. Wykonawca do 30.06.2019r. zaprojektuje oraz wykona roboty polegające na demontażu wysp (i innych urządzeń), które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat, odtworzy nawierzchnię i wykona oznakowanie poziome. Na razie ten termin nie jest zagrożony.