Zmiany w zarządzie Grupy KZN Bieżanów

Zmiany w zarządzie Grupy KZN Bieżanów

01 lutego 2019 | Autor: RD | Źródło: KZN Bieżanów
PODZIEL SIĘ

Paweł Winiarski oraz Grzegorz Leszczyński uzupełnili skład zarządu krakowskiej grupy kapitałowej specjalizującej się w produkcji i zabudowie nawierzchni szynowych. Pierwszy objął nieobsadzone od pewnego czasu stanowisko członka zarządu ds. handlu i koordynacji sprzedaży, drugi natomiast, będzie sprawował funkcję członka zarządu ds. inwestycji i logistyki. 

Fot.KZN Bieżanów

Wzmocniony i doświadczony, aktualnie pięcioosobowy zespół zarządczy Grupy KZN Bieżanów, będzie w stanie wypracowywać z zamawiającymi optymalne dla wszystkich rozwiązania. - Kompetencje obu nowych członków naszego zespołu obejmują obszary kluczowe z punktu widzenia dynamicznego rozwoju firmy w nadchodzących latach. Pozwoli to nam bardziej elastycznie reagować na zachodzące zmiany i szybciej osiągać założone cele – stwierdza Rafał Leszczyński, prezes zarządu Grupy KZN Bieżanów. – Nowe osoby dołączają do dobrego i zgranego zespołu, który oprócz mnie tworzą wieloletnia dyrektor finansowa Barbara Król oraz ostoja KZN-u, wiceprezes Ryszard Leszczyński odpowiedzialny za technikę i rozwój  – dodaje szef krakowskiego holdingu.

Paweł Winiarski (po lewej) jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Od kilkunastu lat związany z branżą budownictwa infrastrukturalnego, w segmentach: kolei, metra i tramwajów. Poprzednio sprawował m.in. funkcję Członka Zarządu - Dyrektora Marketingu Tines Capital Group, gdzie zarządzał strategią marki i procesami biznesowymi grupy.

Grzegorz Leszczyński to absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na Wydziale Zarządzania, a także Krakowskiej Szkoły Biznesu. Również od kilkunastu lat związany z branżą budownictwa infrastrukturalnego w segmentach kolejowym i tramwajowym. Inicjator i współtwórca Oddziału Robot Zewnętrznych w KZN „Bieżanów”, przekształconego w spółkę KZN Rail, w której niezmiennie od samego początku sprawuje funkcję prezesa. Członek Rady Nadzorczej Nasycalni Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o.

Grupa KZN Bieżanów zajmuje się produkcją i dostawą elementów nawierzchniowych, kompleksową obsługą inwestycji infrastrukturalnych i wsparciem procesu eksploatacji nawierzchni torowej (utrzymanie, diagnostyka, ekspertyzy, remonty). W ostatniej dekadzie firma nabyła udziały m.in.  w Nasycalni Podkładów w Czeremsze oraz spółce zajmującej się obsługą bocznic i usługami logistycznymi – Vistula Rail Operator. W 2013 r. z KZN „Bieżanów” wydzielono spółkę KZN Rail odpowiedzialną za realizację inwestycji związanych z nawierzchnią szynową. Zakupiono też pośrednio udziały w ZM Hamech działającym w sektorze maszynowo-drzewnym. Powołano też KZN&TALEGRIA, która zajmuje się produkcją i sprzedażą konstrukcji dedykowanych dla systemów kolei dużych prędkości. W skład Grupy wchodzi także spółka handlowa KZN Bahntechnik zajmująca się sprzedażą i dystrybucją produktów w Niemczech. W 2015 r. przychody Grupy KZN Bieżanów wyniosły około 500 mln złotych i pozwoliły po raz pierwszy ulokować się na liście 500 największych przedsiębiorstw dziennika „Rzeczpospolita”.

PODZIEL SIĘ