B. prezes i troje członków zarządu PKP SA z zarzutami prokuratorskimi

B. prezes i troje członków zarządu PKP SA z zarzutami prokuratorskimi

01 lutego 2019 | Autor: RD
PODZIEL SIĘ

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 osobom w związku ze śledztwem ws. przetargu na ochronę dworców podczas ŚDM w 2016 r. Wśród nich jest były prezes Mirosław P. oraz troje członków zarządu PKP S.A. - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Marcin Saduś.

Fot. Pixabay
Śledztwo dotyczy umowy na ochronę dworców PKP podczas Światowych Dni Młodzieży. W maju 2016 roku PKP S.A. zawarło z jedną z warszawskich spółek (Sensus Group) umowę o wartości 1,9 mln zł netto. Umowa dotyczyła "profilaktyki zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży".

- Do Sądu Okręgowego w Warszawie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, którym prokurator zarzuca popełnienie przestępstw polegających na niegospodarności oraz pomocnictwa w niegospodarności w związku z organizacją ochrony przez spółkę PKP S.A. w trakcie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku - poinformował prok. Saduś.

B. prezesowi PKP S.A. Mirosławowi P. prokurator zarzuca umyślną niegospodarność oraz niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku dbania o majątek spółki, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Troje członków zarządu ma zarzut działania nieumyślnego; grozi im do 3 lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiądzie też b. funkcjonariusz Agencji Wywiadu, właściciel Senus Group Mirosław W., któremu postawiono zarzut "pomocnictwa do niegospodarności". Jak dodał Saduś, w związku z zarzucanymi czynami, wartość szkody PKP S.A. to 2,3 mln zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Obwodnicę Gryfina i odcinek Radziszewo-Gryfino na DK31 czas zacząć Obwodnicę Gryfina i odcinek Radziszewo-Gryfino na DK31 czas zacząć
Następny artykuł GDDKiA czeka na oferty koncepcji dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy GDDKiA czeka na oferty koncepcji dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy