České dráhy budują na Morawach halę utrzymania taboru

České dráhy budują na Morawach halę utrzymania taboru

05 lutego 2019 | Źródło: České dráhy
PODZIEL SIĘ

W Brnie - Maloměřicach powstanie nowa hala utrzymana taboru. Budowa Regionalnego Centrum Obsługi - Wschód Brno ruszy już w tym miesiącu. Zrealizuje ją konsorcjum TSS Grade i Doprastav, które wykona prace za 219 milionów CZK (36,5 mln zł), o 30 mln CZK mniej niż pierwotnie szacowano.

Fot. České dráhy

– Dwutorowa hala będzie miała długość 153,4 m i szerokość 21,6 m. Dzięki takim wymiarom możliwa będzie jednoczesna naprawa dwóch 132-m jednostek InterPanter lub dwóch jednostek RegioPanter. W ten sposób zmniejszymy koszty naprawa i przyspieszymy obsługę pojazdów – powiedział prezes i dyrektor generalny ČD Miroslav Kupec.

W hali powstaną kanały inspekcyjne z oddzielnymi wejściami. Wzdłuż kanałów powstaną pomosty do konserwacji urządzeń elektrycznych na dachach pojazdów, a drugi tor będzie wyposażony w dwie sześciometrowe ruchome platformy dla konserwatorów.

W hali powstanie też suwnica z elektrycznym dźwigiem o nośności 10 ton, a także urządzenie do opróżniania toalet.

Budowa hali potrwa 20 miesięcy. Inwestycja jest kolejnym krokiem do poprawy serwisowania taboru. W drugiej połowie ubiegłego roku czeski przewoźnik zainstalował w Pradze tokarkę do konserwacji kół i tarcz hamulcowych.

PODZIEL SIĘ