Przewoźnicy towarowi zyskają alternatywne trasy

Przewoźnicy towarowi zyskają alternatywne trasy

06 lutego 2019 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Odbudowa lokalnych linii i połączeń kolejowych będzie korzystna także dla towarowych przewoźników kolejowych i to z kilku powodów – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

Fot. PKP Cargo

– Po pierwsze, zyskamy możliwość transportowania ładunków alternatywnymi trasami, które w dodatku mogą się niekiedy okazać krótsze od obecnie używanych. Tym samym wzrośnie nam przepustowość krajowej sieci kolejowej i może się to przyczynić do podniesienia prędkości handlowej składów towarowych – tłumaczy Warsewicz.

– Po drugie, otworzy to nam możliwości pozyskiwania nowych klientów, gdyż teraz wiele firm z różnych branż sygnalizuje, że chętnie by korzystała z kolei, ale nie mają w pobliżu czynnych torów, bo ktoś w przeszłości podjął decyzję o zamknięciu danego szlaku kolejowego połączoną często z decyzją o rozebraniu torów – wyjaśnia prezes PKP CARGO S.A.

– Po trzecie, możemy się spodziewać, że efektem wspomnianych wyżej procesów będzie jeszcze większa optymalizacja wykorzystania zasobów PKP CARGO i podniesienie naszej konkurencyjności, gdyż będziemy mogli zaoferować klientom lepsze warunki realizacji usług – dodaje.

PODZIEL SIĘ