Port Wrocław rośnie rok do roku

Port Wrocław rośnie rok do roku

11 lutego 2019 | Autor: RD
PODZIEL SIĘ

W styczniu 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 226 tys. osób. Daje to wzrost o 11,8 proc. rdr.

Fot Lotnisko Wrocław
Najdynamiczniej rosną przewoźnicy sieciowi, m.in. Lufthansa, Air France czy PLL LOT. W styczniu br.odnotowali blisko 24 proc. pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

– To imponujące tempo. Dodam, że za bardzo dobry wynik w przypadku tego segmentu uznaje się już wzrost na poziomie 10%. We Wrocławiu rośnie ruch biznesowy, coraz więcej pasażerów podróżuje też z naszego lotniska na dalszych trasach, korzystając z przesiadek w największych portach Europy – powiedział portalowi Pasażer Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W styczniu 2019 najwięcej pasażerów przybyło na trzech kierunkach niemieckich: do Düsseldorfu, Monachium i Frankfurtu, a także na trasie do Zurychu. Utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie rejsami Air France na trasie na główne lotnisko Paryża (w ofercie od maja 2018 roku). Wyraźnie, o 11,5 proc. wzrosła też liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT. 

O blisko 50 proc. w styczniu wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży. Pasażerowie mają w tym sezonie do dyspozycji nowe, egzotyczne kierunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Oman - wylicza Pasażer.

– Oba są bardzo popularne od momentu, kiedy pojawiły się w sprzedaży, podobnie jak Zanzibar, który jest egzotycznym hitem od ponad roku. Oferta biur podróży jest w tym sezonie rekordowo różnorodna, co przyciąga podróżnych – dodaje Sztucki.

Port lotniczy we Wrocławiu w obecnym kształcie został otwarty przed UEFA EURO 2012. Zdaniem Mariusza Rutza, szefa pracowni JSK Architekci, która projektowała terminal, w założeniu zostal on przygotowany na dynamicznie rosnący ruch pasażerski, który już na etapie projektowania terminala przewidywali przygotowujący projekt specjaliści.

- Lotniska regionalne mają i będą miały jeszcze długo duży potencjał wzrostu. Jeśli porównamy Polskę z Niemcami to dzieli nas duży dystans w liczbie operacji lotniczych na statystycznego obywatela. Niemcy latają kilkakrotnie częściej. Stąd nasze przewidywania, oparte na rosnącej koniunkturze w Polsce, że i u nas będzie przybywać podróżnych na lotniskach. Dane z Wrocławia to potwierdzają - ocenia Mariusz Rutz, szef JSK Architekci.

 

  

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wyższe przewozy PKP CARGO w 2018 roku Wyższe przewozy PKP CARGO w 2018 roku
Następny artykuł Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze