Autobus informacyjny w sprawie budowy metra

Autobus informacyjny w sprawie budowy metra

12 lutego 2019 | Autor: POM | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Wkrótce ruszy budowy metra na warszawskim Bródnie. Od soboty 16 lutego przez kilka kolejnych dni przy skrzyżowaniu ulic L. Kondratowicza i Rembielińskiej na mieszkańców będzie czekał autobus informacyjny. Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego będą udzielać odpowiedzi na pytania o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. MW

Autobus, oznaczony tablicami „Punkt informacyjny” oraz logiem „Metro zmienia Warszawę” będzie stał w zatoce przy przystanku Kondratowicza 06. Wokół skrzyżowania zostaną rozstawione tablice z informacją, gdzie i w jakich godzinach można przyjść do punktu informacyjnego. W sobotę i niedzielę (16-17 lutego) autobus będzie czynny godzinach 10-16, a od poniedziałku do piątku (18-22 lutego) w godzinach 11-19. W autobusie będą się znajdować broszury i ulotki informacyjne oraz schematy zmian w układzie komunikacyjnym Bródna związanych z budową metra.

W autobusie będą również dyżurować pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego, którzy udzielą odpowiedzi na pytania o funkcjonowanie Warszawskiego Transportu Publicznego w czasie trwania prac budowlanych. Będzie można zapytać m.in. o zmienione trasy autobusów oraz o buspasy, które są już przygotowywane na ulicach: Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, Chodeckiej, Łojewskiej, Wyszogrodzkiej i Bartniczej.

Pomocą mieszkańcom będą służyć również informatorzy, którzy pojawią się na ulicach 2 marca i będą dyżurować przez kilka dni. Będzie ich można spotkać w okolicach przystanków: Św. Wincentego 01, Żuromińska 01, Szpital Bródnowski 02, Łabiszyńska 02, Kondratowicza 02, Suwalska 01, Łojewska 03, Targówek-Ratusz 02, Gilarska 01.

PODZIEL SIĘ