Wspólne kontrole transportu zwierząt GITD i lekarzy weterynarii

Wspólne kontrole transportu zwierząt GITD i lekarzy weterynarii

15 lutego 2019 | Autor: PiK | Źródło: GITD
PODZIEL SIĘ

Blisko 20 skontrolowanych ciężarówek przewożących zwierzęta i ujawnione trzy nieprawidłowości – to efekt kilkudniowej akcji przeprowadzonej przez kujawsko-pomorską Inspekcję Transportu Drogowego z powiatowymi lekarzami weterynarii. 

Fot. GITD

Wzmożone kontrole transportów m.in. bydła i trzody chlewnej były prowadzone przez tydzień na drogach przebiegających przez powiaty: bydgoski, toruński, żniński, świecki, wąbrzeski, mogileński oraz grudziądzki. Inspektorzy transportu drogowego skupili uwagę przede wszystkim na weryfikacji stanu technicznego pojazdów i wymaganych dokumentów uprawniających do przewozu. Natomiast lekarze weterynarii sprawdzali warunki, w jakich odbywał się transport zwierząt i ich stan zdrowotny. 

W trakcie wspólnych działań na kujawsko-pomorskich drogach kontrolujący ujawnili trzy nieprawidłowości. Inspektorzy zatrzymali niesprawną technicznie ciężarówkę i jeden pojazd, którego przestrzeń ładunkowa nie została zdezynfekowana po zakończonym transporcie zwierząt. W jednym przypadku stwierdzono też braki w wymaganej dokumentacji podczas przewozu zwierząt.  Kierowcy zostali ukarani mandatami za wykryte nieprawidłowości. Wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.
Inspektorzy i lekarze weterynarii nie mieli zastrzeżeń dotyczących sposobu przewozu zwierząt, który mógł wpływać na ich stan zdrowotny.

 

PODZIEL SIĘ