Koleje Śląskie podsumowały pierwszy tydzień ferii

Koleje Śląskie podsumowały pierwszy tydzień ferii

18 lutego 2019 | Autor: POM | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Pierwszy tydzień ferii zimowych w województwie śląskim za nami. KŚ przypominają, że do 24 lutego można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami przewoźnika dla dzieci i młodzieży. Z myślą o zwiększonych potokach podróżnych na niektórych liniach w tym okresie poszczególne kursy będą obsługiwane przez bardziej pojemne składy.

Fot. KŚ

Inicjatorem akcji bezpłatnych przewozów jest marszałek województwa śląskiego. Promocja obejmuje swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie (w tym również kursy do Zakopanego!) – jedynym drobnym wyjątkiem jest odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci i młodzież z całego kraju – nie trzeba być mieszkańcem województwa śląskiego. Aby wziąć udział w promocji podczas kontroli w pociągu zamiast biletu wystarczy okazać ważną legitymację szkolną – może być to zarówno legitymacja szkoły podstawowej czy gimnazjalnej, jak i technikum, liceum czy szkoły branżowej. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym warto, by opiekunowie mieli ze sobą dokument potwierdzający wiek podopiecznego. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć w regulaminie oferty. 

Warto przy tym przypomnieć również, że specjalnie na okres ferii KŚ rozszerzyły zakres kursowania naszych pociągów Ornak z Katowic do Zakopanego. W tym czasie będą one jeździć codziennie, stąd też przy planowaniu ferii można rozważyć nie tylko wycieczkę w Beskidy, lecz również wyjazd pociągiem do stolicy polskich Tatr.

Dodatkowo w dniach 23-24.02.2019 r. kursy pociągu Ornak będą obsługiwane przez pojazd 27 WEb lub 21WEa, w obu przypadkach zaopatrzone w 6 wagonów. W związku z dużą popularnością połączeń do Wisły, w najbliższy weekend bardziej pojemne pojazdy zostały zaplanowane w przypadku takich kursów jak:
pociąg numer 94161/0 (o nazwie handlowej Czantoria) – wyjazd z Częstochowy o 6:24, odjazd z Katowic o 7:55, przyjazd do Wisły Głębiec o 10:11
pociąg numer 94162/3 (o nazwie handlowej Czarna Wisełka) – wyjazd z Gliwic o 8:19, odjazd z Katowic o 9:05, przyjazd do Wisły Głębiec o 11:18

W przypadku pociągów powrotnych dłuższe pociągi będzie można spotkać w przypadku poniższych kursów:
pociąg numer 94166/7 (Czarna Wisełka) – wyjazd z Wisły Głębiec o 15:20, odjazd z Katowic o 17:34, przyjazd do Gliwic 18:20
pociąg numer 94168 (Czantoria) – wyjazd z Wisły Głębiec o 17:50, odjazd z Katowic o 20:02, przyjazd do Częstochowy 21:30.

Jeśli chodzi o kursy w kierunku Żywca i Zwardonia, które również mogą cieszyć się dużo popularnością w okresie zimowym, to pod względem pojemności taboru na weekend przewoźnik poleca szczególnie pociągi nazwie handlowej Rachowiec:
pociąg numer 94101 – wyjazd z Zawiercia o 6:44, odjazd z Katowic o 7:23, przyjazd do Zwardonia o 9:43
pociąg numer 94110 – wyjazd ze Zwardonia o 17:44 , odjazd z Katowic o 20:18, przyjazd do Zawiercia o 20:52

 

PODZIEL SIĘ