Spółka CPK bez prezesa Jacka Bartosiaka

Spółka CPK bez prezesa Jacka Bartosiaka

20 lutego 2019 | Autor: RD
PODZIEL SIĘ

Jacek Bartosiak zrezygnował z dniem 19 lutego, z przyczyn osobistych z funkcji prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny. Decyzje w spółce będą podejmowane przez zarząd w składzie trzyosobowym - podaje portal Rynek Lotniczy.

Fot. PLL LOT
Jak pisze Rynek Lotniczy Jacek Bartosiak zrezygnował z funkcji z powodów osobistych. Na swoich miejscach w zarządzie pozostali: Dariusz Sawicki odpowiedzialny za część lotniskową, Piotr Malepszak, który odpowiada za część kolejową, i Michał Wrona, w którego gestii są kwestie finansowe. Spółka celowa kontynuuje przygotowania do budowy CPK.

– Rozumiem i szanuję decyzję Jacka Bartosiaka, a jednocześnie dziękuję mu za ogrom pracy organizacyjnej w trudnym początkowym okresie działania spółki. CPK to najważniejszy rządowy projekt infrastrukturalny w Polsce. Do jego realizacji udało nam się już stworzyć zespół uznanych fachowców, co gwarantuje ciągłość tego projektu. Uzgodniłem z Jackiem, że nadal możemy liczyć na jego wsparcie przy Programie CPK – mówi Rynkowi Lotniczemu wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK. 

– Moja rezygnacja motywowana jest wyłącznie sprawami osobistymi. Chcę z całą mocą podkreślić, że moja opinia co do konieczności budowy CPK pozostaje niezmienna – mówi Jacek Bartosiak, były prezes CPK.

Jacek Bartosiak stał na czele spółki CPK od połowy października ub. roku. Do 30 listopada w spółce funkcjonował jednoosobowy zarząd. Od 1 grudnia do Jacka Bartosiaka dołączyli trzej pozostali członkowie zarządu: Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona.

PODZIEL SIĘ