Dewastacja pociągu po psychotropach

Dewastacja pociągu po psychotropach

26 lutego 2019 | Autor: POM | Źródło: SOK
PODZIEL SIĘ

We wtorek o 4:30 nad ranem na stacji Łódź Widzew funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który dokonał poważnych zniszczeń w pociągu. Podczas interwencji zaatakował funkcjonariuszy SOK, którzy obezwładnili napastnika. Ujęty był pod wpływem środków psychotropowych. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy.

Fot.SOK

Dziś rano na stacji Łódź Widzew funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny, który urwał lusterko lokomotywy oczekującego na stacji pociągu. Następnie zerwał hamulec bezpieczeństwa i próbował zerwać zagłówki z siedzeń.

Podczas podjętej przez patrol SOK interwencji mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy zadając uderzenia pięściami i nogami. 27-letni napastnik był bardzo agresywny oraz niewrażliwy na ból. Początkowo zastosowane środki przymusu bezpośredniego – gaz i pałka służbowa okazały się nieskuteczne. Ostatecznie został obezwładniony przy pomocy paralizatora i kajdanek służbowych.

Ujęty oświadczył, że jest pod wpływem środków psychotropowych, w związku z czym wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza 27-latek został przewieziony do szpitala na obserwację. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Łodzi.