Ukraiński transport bez tarczy i klocków hamulcowych

Ukraiński transport bez tarczy i klocków hamulcowych

28 lutego 2019 | Autor: RD | Źródło: GITD
PODZIEL SIĘ

Brak tarczy i klocków hamulcowych na jednej z osi ukraińskiej naczepy wprawił w osłupienie załogę patrolu lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu do czasu naprawy poważnej usterki.

Fot. GITD

Zespół pojazdów należący do ukraińskiej firmy transportowej został zatrzymany do kontroli na krajowej „dziewiętnastce” w okolicach Radzynia Podlaskiego. W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, że naczepa ciężarówki nie powinna znajdować się na drodze, tylko w warsztacie. 

Na pierwszej osi z prawej strony pojazdu brakowało tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Pęknięte było również jarzmo zacisku hamulcowego. Z pewnością nie była to awaria, która nastąpiła w trasie. Przewoźnik świadomie dopuścił do tego, aby pojazd zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wyjechał poza bazę firmy transportowej. 

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydali zakaz jej dalszej jazdy do czasu naprawy układu hamulcowego. Wobec ukraińskiego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tysięcy złotych.