Budimex zbudował Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Budimex zbudował Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

01 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: Budimex
PODZIEL SIĘ

Dariusz Blocher – Prezes Zarządu Budimeksu z Premierem Rządu RP Mateuszem Morawieckim, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotrem Glińskim i Prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Fot. Budimex

- Dziękuję Budimeksowi za staranną budowę i jak zawsze więcej niż przeciętny wysiłek żeby pokonać wszelkie trudności. Cieszę, się że inwestycję taką jak muzeum zrealizowała firma z polską i tak długą tradycją jak Budimex – mówił minister Gliński.

- Wielkie rzeczy zawsze mają swoje małe początki. Jak na realizacje Budimeksu ten obiekt nie jest wielką autostradą czy dużym biurowcem ale był dla nas mimo to budową niezwykłą. Jest namacalnym i materialnym początkiem procesu odsłaniania historii wielu zapomnianych bohaterów – powiedział Dariusz Blocher.

Dla firmy z tego punktu widzenia była to budowa niezwykła. W lipcu 2017 roku Budimex podpisał umowę. Remont i przebudowa zajęły 17 miesięcy. W tym pięć miesięcy trwały prace dodatkowe związane z dodatkowymi przejściami i dojściami do budynków. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i obejmowała modernizację oraz rozbudowę starego aresztu śledczego oryginalnie carskiego więzienia z 1903 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 3,5 tysiąca m2 – na całość obiektu składa się sześć budynków w tym dwa nowe obiekty.

Budimex jest zaangażowany także w inne kluczowe budowy dla polskiej historii jak Muzeum Historii Polski w Warszawie czy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.