Inspektorzy transportu wzięli pod lupę autobusy na Mazowszu

Inspektorzy transportu wzięli pod lupę autobusy na Mazowszu

03 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: GITD
PODZIEL SIĘ

Niemal sto autobusów skontrolowali w piątek (1 marca) mazowieccy inspektorzy. Trzy z nich musiały zjechać do warsztatu. ITD sprawdzała pojazdy komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego Mazowsza.

Fot. GITD

Od wczesnych godzin rannych inspektorzy kontrolowali autobusy na końcowych pętlach autobusowych, a także w rejonie szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych. W trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi na co dzień podróżują mieszkańcy województwa mazowieckiego. 

Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. W jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika. Kolejny niesprawny autobus miejski skontrolowano w Radomiu. W pojeździe tym stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów. Dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego zatrzymali z powodu usterki oświetlenia także inspektorzy kontrolujący pojazdy w Siedlcach. 

Jednodniowa akcja wzmożonych kontroli autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne na drogach Mazowsza zakończyła się wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Kara pieniężna grozi również osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych.