Koleją podróżujemy wspólnie - nowa kampania Kolei Mazowieckich

Koleją podróżujemy wspólnie - nowa kampania Kolei Mazowieckich

04 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Koleje Mazowieckie zainaugurowały kampanię społeczną pod hasłem „Koleją podróżujemy wspólnie”. Jest to odpowiedź na wyniki ankiety internetowej, w której pasażerowie pociągów powiedzieli jakie zachowania współpasażerów przeszkadzają im w trakcie przejazdów. Przewoźnik chce zwrócić uwagę, że pociągiem nie podróżujemy sami, a nasze zachowanie wpływa na komfort podroży innych osób.

Fot. Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie stale inwestują w nowy tabor. W ciągu 15 lat działalności zakupiły 119 zupełnie nowych pojazdów, a obecnie są w trakcie realizacji kontraktu na 71 nowych pięcioczłonowych Flirtów. Nowoczesne pojazdy oferują wiele udogodnień, jak np. miejsca na rowery, wygodne półki na bagaże, klimatyzację, przestronne wnętrza, są przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, oferują możliwość komunikacji z maszynistą. Jednak komfort podróży nie zależy tylko od tego - w dużym stopniu zależy także od nas samych – pasażerów.

 - Inicjatorem kampanii są nasi podróżni, bo to oni w badaniu ankietowym powiedzieli nam, jakie zachowania współpasażerów przeszkadzają im w trakcie przejazdów i wskazali na potrzebę promocji kulturalnego podróżowania. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na problem i spróbować wpłynąć na zmianę postawy osób zachowujących się niewłaściwie, w sposób który przeszkadza współpasażerom. Opracowaliśmy osiem spotów, które przypominają o podstawowych zasadach obowiązujących na pokładach pociągów mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.  

Kampania „Koleją podróżujemy wspólnie” jest realizowana poprzez cykliczną emisję ośmiu spotów animowanych odnoszących się do niekulturalnych zachowań podczas podróży pociągiem, na które wskazali ankietowani: dewastowanie pociągów, palenie papierosów w podróży, spożywanie alkoholu, pozostawianie śmieci, prowadzenie głośnych rozmów, kładzenie nóg na siedzeniach, zastawianie drzwi, nieustępowanie miejsc osobom uprzywilejowanym.

Spoty można zobaczyć od dzisiaj na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich, na Facebooku oraz kanale YouTube. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem niewłaściwego zachowania w pociągach, zmianę postawy pasażerów zachowujących się niewłaściwie, promocję zasad kulturalnego podróżowania oraz zwiększenie empatii społecznej w stosunku do współpasażerów.