PKP unieważniły przetarg na 9 dworców

PKP unieważniły przetarg na 9 dworców

06 marca 2019 | Autor: POM
PODZIEL SIĘ

Polskie Koleje Państwowe poinformowały, że z powodu przekroczenia planowanego budżetu unieważniły przetarg na budowę dziewięciu dworców kolejowych. Najlepszą ofertę na te inwestycje złożyło konsorcjum Torpolu i Climatic.

 

Fot. PKP SA

"Unieważnienie zostało dokonane na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą inwestor zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zakresu zadania" - czytamy w komunikacie. Cena oferty złożonej przez konsorcjum Torpolu i Climatic (udział spółek w konsorcjum wynosi po 50 proc.) wynosi ok. 41,4 mln zł brutto, tj. ok 33,7 mln zł netto. Mimo że to oferta z najniższą ceną w tym przetargu, i tak znacząco przekracza kwotę, jaką PKP przeznaczyły na realizację tej inwestycji.

Jak informował wcześniej w komunikacie Torpol, PKP zaplanowały na ten cel 25,4 mln zł brutto, co oznaczałoby wynagrodzenie dla wykonawcy w wysokości 20,6 mln zł netto. Przetarg dotyczył projektu "Zaprojektowanie i wybudowanie typowych dworców kolejowych w wersji IDS-A dla lokalizacji Racibory, Wasilków, Zdrody Nowe oraz IDS- B dla lokalizacji Nowy Tomyśl, Dębe Wielkie, Wrzosów, Garwolin, Łaskarzew Przystanek, Kornelin".

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji oraz linii kolejowych . Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 roku. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły w 2017 roku 752 mln zł.

PODZIEL SIĘ