Po remoncie będzie lepszy dostęp do pociągów w Nowym Dworze Mazowieckim

Po remoncie będzie lepszy dostęp do pociągów w Nowym Dworze Mazowieckim

07 marca 2019 | Autor: POM | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

10 marca rozpoczynają się prace na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Będą je prowadzić PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Inwestycja zapewni podróżnym lepszy dostęp do pociągów. Perony będą rozbudowane, dzięki czemu na stacji będą mogły zatrzymać się dłuższe składy. Planowane są też prace na wiadukcie kolejowym na trasie Warszawa Rembertów – Warszawa Wschodnia. Roboty na torach ujęte są w rozkładzie jazdy.

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają przebudowę stacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Konstrukcja obu peronów zostanie rozbudowana o 100 metrów w kierunku Modlina. Po zmianach będą one miały 300 metrów. Inwestycja zapewni lepszą obsługę podróżnych, którzy zyskają lepsze możliwości dojazdów do pracy, szkoły i na wypoczynek. W ramach inwestycji powstaną nowe wejścia na perony. Zwiększony komfort podróżnych będzie po budowie nowej, antypoślizgowej nawierzchni, montażu LED-owego oświetlenia i dodatkowych ławek. Montaż dotykowych ścieżek prowadzących oraz ostrzegawcze pasy dotykowe zapewnią dostępność stacji dla osób słabowidzących.

Od 11 do 24 marca zaplanowano również prace na wiadukcie kolejowym w sąsiedztwie osiedla Dudziarska w Warszawie. Roboty wymagają zdemontowania szyn oraz usunięcia tłucznia aż do samej konstrukcji. Jest to niezbędne, gdyż konieczne jest zabezpieczenie obiektu – wykonanie tzw. izolacji. Szybko i bezpiecznie roboty mogą być wykonane tylko przy wyłączeniu ruchu. Efektem prac będzie zapewnienie sprawnego przejazdu pociągów na ważnej trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Siedlce i w aglomeracji warszawskiej.

Na stacji Nowy Dwór Mazowiecki od 10 do 31 marca obsługa podróżnych odbywać się będzie wyłącznie na peronie nr 1. Na czas robót na wiadukcie kolejowym wstrzymany zostanie ruch pociągów na linii podmiejskiej Warszawa Rembertów – Warszawa Wschodnia (nr 448). Optymalny wariant prowadzenia ruchu ustalony został z przewoźnikami. Od 11 do 24 marca pociągi regionalne będą kursowały po torach dalekobieżnych (linia nr 2). Niektóre pociągi zostały odwołane.

 

PODZIEL SIĘ