PEPCO zleca DHL obsługę centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu

PEPCO zleca DHL obsługę centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu

08 marca 2019 | Autor: POM | Źródło: PEPCO, DHL
PODZIEL SIĘ

Sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych w Europie Wschodniej i Centralnej PEPCO rozpoczęła współpracę z jednym z liderów rynku dostaw DHL. Firma zajmie się obsługą centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu. DHL będzie nadzorować procesy wyposażenia magazynu, zatrudnienia 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań IT na potrzeby obsługi centrum logistycznego.

- Współpraca ze sprawdzonym dostawcą usług logistycznych jest dla nas kluczowa, gdyż oznacza możliwość skorzystania z międzynarodowego doświadczenia oraz skutecznych, sprawdzonych rozwiązań logistycznych. DHL Supply Chain zapewni sprawną obsługę naszego centrum logistycznego, a co za tym idzie wpłynie na zadowolenie naszych klientów, w tym wypadku robiących zakupy w sklepach PEPCO w dwóch z dziesięciu krajów, gdzie prowadzimy działalność: w Rumunii i w Czechach - mówi Krzysztof Sielicki, CEE Central Support and Supply Chain Development Manager PEPCO.

- W dzisiejszych czasach wyłącznie wysoki poziom logistycznej obsługi klienta może zapewnić jej konkurencyjność i być wyznacznikiem wysokiej pozycji w oczach konsumenta. Cieszymy się, że PEPCO zdecydowało się na współpracę z firmą DHL Supply Chain, które rozumie, że logistyka odgrywa kluczową rolę w obsłudze klienta, a jej nieodzownymi elementami są: elastyczność, komunikacja, niezawodność i czas - dodaje Piotr Okurowski, dyrektor zarządzający DHL Supply Chain w Polsce. 

- W DHL koncentrujemy się na wspieraniu potrzeb naszych klientów, dzięki innowacyjnym produktom i usługom logistycznym, które umożliwiają im rozwój działalności. Naszym celem jest dostarczenie rozwiązań "najlepszych w swojej klasie", aby sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych klientów. Fakt, że DHL Supply Chain jest jedynym operatorem logistycznym, obsługującym PEPCO w Polsce, jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyrazem zaufania, jakie ma do nas nasz klient - zapewnia Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain Central & Eastern Europe.

Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy w Czechach oraz w Rumunii. Obiekt w Sosnowcu dołącza do sieci już istniejących centrów w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu i w miejscowości Gyale na Węgrzech. DHL Supply Chain rozpoczęło intensywną rekrutację do magazynu w Sosnowcu. 

PODZIEL SIĘ