Nowe zaplecze KD w pobliżu stacji Wrocław Główny?

Nowe zaplecze KD w pobliżu stacji Wrocław Główny?

19 marca 2019 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Koleje Dolnośląskie informują, że maleją szanse na budowę myjni i rewitalizację budynku magazynowego w Legnicy w obowiązującj perspektywie finansowej UE. Przewoźnik podtrzymuje chęć zrealizowania projektu, a jednym z rozważanych wariantów jest przeniesienie inwestycji do Wrocławia.

Fot. Adam Brzozowski

18 marca KD odstąpiły od umów zawartych ze spółka Pre-Fabrykat, dotyczących: budowy myjni taboru kolejowego wraz z wyposażeniem oraz rewitalizacji budynku magazynowego. Projekty zakładały realizację obu inwestycji za kwoty odpowiednio 12,2 i 7 mln zł zgodnie z formułą „zaprojektuj i wybuduj”.

Powodem odstąpienia od umów były wielomiesięczne opóźnienia w realizacji projektów, zawinione przez wykonawcę. Umowny termin zakończenia prac budowlanych, ustalony na 31 maja tego roku, według wykonawcy miał mieć pięć miesięcy opóźnienia.

Dla przewoźnika jest to nie do przyjęcia, gdyż uniemożliwia otrzymanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zobacz oświadczenie spółki Pre-Fabrykat

KD informują, że niezależnie od zaistniałej sytuacji, nadal rozważają możliwość rozbudowy zaplecza technicznego (wraz z magazynem i myjnią) w Legnicy przy ul. Pątnowskiej. Trwają także analizy i rozmowy z PKP S.A. odnośnie ewentualnego umiejscowienia inwestycji we Wrocławiu w okolicach Dworca Głównego.

W kwietniu 2018 r. KD uruchomily nowe zaplecze utrzymania taboru w Legnicy. Ówczesny prezes spółki, Piotr Rachwalski, zapowiedział wówczas drugi etap iwnestycji - budowę m.in. magazynu oraz myjni z systemem odladzania taboru. Decyzja o odstąpieniu od umowy z wykonawcą obiektu została podjęta przez nowy zarząd przewoźnika.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nalot na komunikację miejską w Bydgoszczy Nalot na komunikację miejską w Bydgoszczy
Następny artykuł Mijanka w Majdanie Królewskim w nowej technologii Mijanka w Majdanie Królewskim w nowej technologii