Wygodniej dojedziemy koleją do warszawskiego zoo

Wygodniej dojedziemy koleją do warszawskiego zoo

20 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Dwie nowe, wygodne wiaty zwiększą komfort podróżowania koleją z przystanku Warszawa ZOO. Zamontowane zostały już ławki i oznakowanie. Prace zakończą się w marcu. Już w 2018 r. Warszawa ZOO dzięki pochylni stała się bardziej dostępna. Inwestycje finansowane są z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Łącznie to ponad milion zł.

Fot. PKP PLK

Na przystanku Warszawa ZOO stoją już dwie nowe wiaty. Pod zadaszeniem jest miejsce na ławki oraz oznakowanie. Wiaty są bardziej funkcjonalne niż poprzednie. Służyć będą dojeżdżającym do pracy i szkoły ale także w odwiedziny do ogrodu zoologicznego. Prace przy wymianie starych wiat rozpoczęły w zeszłym roku. Są finansowane kwotą 265 tys. zł z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W zeszłym roku na Warszawa ZOO wybudowana została nowa pochylnia. To ułatwienie dla  osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Z udogodnienia korzystają także rowerzyści. PLK zamontowały również labirynt przy wejściu na peron. Wygrodzenie chroni przed nierozważnym wtargnięciem na tory. Na te prac spółka przeznaczyła 850 tysięcy złotych.

Przystanek Warszawa ZOO leży na modernizowanej linii obwodowej. Gruntowną przebudowę przeszły na tej trasie przystanki Warszawa Młynów, Warszawa Wola i peron 8 stacji Warszawa Zachodnia. Lepsze połączenia w aglomeracji zapewnia nowy peron Warszawa Koło i Warszawa Powązki. Także po praskiej stronie linii obwodowej powstanie nowy przystanek Warszawa Targówek, który umożliwi wygodne przesiadki do metra.

PODZIEL SIĘ