Ciąg dalszy prac na kolei i ciąg dalszy utrudnień

Ciąg dalszy prac na kolei i ciąg dalszy utrudnień

22 marca 2019 | Autor: PiK | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Z powodu zamknięcia jednego z torów na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Praga od 26 marca do 11 kwietnia zmieni się rozkład jazdy pociągów jeżdżących do i z Legionowa.

Fot. ZTM Warszawa

Zmienią się godziny kursowania pociągów SKM S9 i KM R90, a niektóre kursy zostaną odwołane. Część pociągów S9 będzie jeździła na skróconej trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, a wybrane pociągi jadące w kierunku stacji Warszawa Zachodnia ominą przystanki Warszawa Toruńska i Warszawa Praga. Z kolei wybrane pociągi KM R90 nie będą jeździły na odcinku Warszawa Praga – Warszawa Zachodnia, a zostaną skierowane do stacji Warszawa Wschodnia.

Pociągi KM RL i SKM S3 będą jeżdzily bez zmian. Uruchomiony zostanie jeden dodatkowy kurs S3 w  skróconej relacji Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski (przez Warszawę Centralną). Bilety ZTM wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych, będą honorowane w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, przez Warszawę Wschodnią lub Warszawę Gdańską.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  27.03. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe ważne będą w pociągach SKM linii:

  • S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,
  • S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,
  • S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

    Zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich będą wyglądały następująco:
  • część pociągów na linii nr 9 będzie kursowała do stacji Warszawa Wschodnia zamiast do Warszawy Gdańskiej/Zachodniej p.8;
  • część pociągów będzie miała zmienione godziny kursowania;
  • część pociągów nie będzie zatrzymywać się na p.o. Warszawa Toruńska i stacji Warszawa Praga.

    Ponadto od 16 kwietnia na ww. linii będą występowały dodatkowe utrudnienia w rozkładzie jazdy, o których KM poinformują w terminie późniejszym.