Fitch potwierdza długoterminowy rating PKP Intercity na poziomie BBB+

Fitch potwierdza długoterminowy rating PKP Intercity na poziomie BBB+

27 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Agencja ratingowa Fitch po raz kolejny potwierdziła długoterminowy rating dla PKP Intercity w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA (pol.). Perspektywa ratingów jest stabilna.

Fot. PKP Intercity

- Ponownie utrzymaliśmy dotychczasową pozytywną ocenę ratingową. To bardzo ważny sygnał dla naszych partnerów biznesowych, pokazujący jednoznacznie, że nasza rynkowa pozycja jest silna. Wierzymy, że posiadanie ratingu na poziomie BBB+ pozwoli spółce na dostęp do optymalnych źródeł finansowania i zachęci banki do częściowego sfinansowania programu inwestycyjnego spółki. Stabilna perspektywa ratingu oznacza, że agencja Fitch pozytywnie oceniła sytuację finansową spółki, jej plany inwestycyjne i realizowaną strategię – komentuje Artur Resmer, członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych.

Agencja Fitch przewiduje, że po zakończeniu wartego ponad 7 mld złotych programu inwestycji, PKP Intercity będzie w stanie zaoferować klientom lepszą siatkę połączeń, co pozwoli przewoźnikowi jeszcze mocniej konkurować nie tylko na polskim rynku, ale także przy obsłudze połączeń międzynarodowych. Na ocenę wpływ miały m.in. silne i stabilne relacje ze Skarbem Państwa, realizacja przez spółkę usług publicznych w ramach umowy PSC oraz znaczny udział długu gwarantowanego przez Skarb Państwa w długu ogółem PKP Intercity.

PODZIEL SIĘ